
Konferens på Bohusgården
Hos oss på Bohusgården finner ni ett stort urval av konferenslokaler. Vi erbjuder 30 stycken komplett utrustade konferenslokaler. Alla är i olika utformning för att det ska passa såväl den lilla gruppen som den stora. Vi ställer i ordning dem helt efter era önskemål.
Upp till 10 personer - 4 olika lokaler
Upp till 15 personer - 11 olika lokaler
Upp till 60 personer - 10 olika lokaler
Upp till 265 personer - 4 olika lokaler
Upp till 500 personer - en lokal
Mat och boende
Våra matsalar har vacker utsikt över Byfjorden där vi serverar våra gäster frukost, lunch och middag. Vi har ett högklassigt kök där speciellt vår lunchbuffé, med inriktning mot husmanskost, är mycket omtalad för sitt stora utbud för att passa alla smaker.
Vår konferensmiddag är en serverad måltid av det modernare slaget. Hos oss har gästerna fri tillgång till vårt stora buffétorg där man finner frukt, grönsaker, dryck, godis och glass. Hos oss går ingen hungrig.
Vi har totalt 133 hotellrum med 286 bäddar. De flesta inredda med Jensen sängar för bästa komfort. Från nästan samtliga rum ser man fjorden eller hamninloppet och 22 rum har balkong. På samtliga rum finns TV, telefon, toalett och dusch/badkar. Trådlöst eller fast internet finns även på samtliga rum.