Feedback

Tyck till om aktivitet.se


Kommentar Recensera
E-post (valfritt)

Innehåll

Layout

Användarvänlighet

Helhetsintryck

Pralinkurs

Sammanfattning
Längd:
2,5 Timmar
Pris:
380 SEK inkl. moms
Startdatum:
Anpassas
Arrangör:
Idérika plusIdérika
Ort :

Beskrivning av Pralinkurs

Pralinkurs, tryffel, choklad

Lär dig tillverka praliner och tryfflar

En aktivitet för den riktiga chokladälskaren!

Du får lära dig att göra goda praliner & tryfflar. Vi lär oss att temperera, gjuta och fylla praliner, göra goda tryfflar från grunden till att garnera snyggt. Resultatet blir ljuvligt goda praliner och tryfflar att ta med sig hem tillsammans med recepten. En kurs fylld med chokladfrossa och glädje till de goda och vackra.

Fira en födelsedag, möhippa, eller tacka av någon som slutar på jobbet eller träffa kompisgänget. Du kan också boka ett eget datum för dig och dina vänner/arbetslag, skicka intresseanmälan så skickar jag datumförslag och info.

Målgrupp

Privatpersoner och företag.

Kostnader

380 kr/person.

Beskrivning av Idérika

Idérika - chokladkurser och hantverk

Iderika, choklad, betong, hantverkIdérika erbjuder inspirerande kurser för enskilda personer och större eller mindre grupper som vill ha roligt tillsammans. Allt ifrån pralintillverkning för dig som älskar choklad till aktiviteter för den fingerfärdige.

Ha roligt tillsammans på din arbetsplats, fira en födelsedag, möhippa, eller tacka av någon som slutar på jobbet. Det finns många anledningar att träffas och göra något roligt tillsammans.

» Mer information
För mer information om Idérika eller deras aktiviteter, gör en intresseanmälan nedan.


plus Visa alla aktiviteter med Idérika

Intresseanmälan

När du gör en intresseanmälan hos aktivitet.se skickas din kontaktinformation vidare till arrangören. De tar sedan själva kontakt med dig för vidare information via mail, telefon eller utskick av material. Observera att detta inte är en bindande anmälan.
För att beställa information om Idérika, fyll i följande uppgifter:
* =  Obligatoriskt fält
Email*
Förnamn*
Efternamn*
Adress
Postnr
Ort
Telefon
Meddelande
Företag
Antal deltagare* 
»

Kontaktuppgifter till Idérika

Idérika

Vikingavägen 3
194 68 Upplands Väsby

Tel: 070-771 11 93
www.iderika.com

Nyckelord

chokladkurs, parliner, tryffel, pralintillverkning, matlagning, chokladtillverkning

Mer information
Intresseanmälan
För att beställa information om Pralinkurs, fyll i följande uppgifter:

 
»Regler
Skriv en recension
Har du erfarenhet av » Pralinkurs? Vad tyckte du?
Dålig | Sådär | Ok | Bra | Mycket bra
Helhetsintryck
Stämning
Miljö och plats

Rekommenderar du arrangören:


Regler för utvärderingar Regler för utvärderingar