Interaktiv teambuilding

Sammanfattning
p
Pris: 495 SEK inkl. moms
Arrangör: Action Event Jönköping plus
Ort : Jönköping
Typ : Företag & Sällskap
Action Event Jönköping

Interaktiv teambuilding

Teambuilding för företag & grupper

Är du ute efter en oförglömlig aktivitetet till er kick-off eller konferens?

Att sy ihop laget och känna sammanhållning är ofta viktigt under t.ex kick-offen. Vi har ett koncept som utmanar varje lag och sätter fart på tävlingsinstinkten.

Välj bland något av våra varierande aktiviteter som passar just er konferens eller kick-off. Är ni många eller få? Vill ni spela utomhus eller inomhus? Ska det vara lättsamt eller utmanande? Vi har ett aktivitetspaket som garanterat passar just er!

Prata med oss om att investera lite extra genom att skräddarsy upplevelsen som ni vill ha den. Har ni utarbetat ett konferenstema som ska genomsyra mötet? Finns det något som ni vill lära ut till era anställda? Vill ni lyfta upp ert varumärkes inre värden? Vi har god erfarenhet av att skräddarsy våra upplevelser för att passa kundens behov. Vi ordnar unika frågor och svar, skickar er bilder som är tagna under spelen, anpassar spel till specifika platser eller ändrar utseendet på mobilapplikationen.

Så går det till:
Ett typiskt spel utspelar sig ute på stan, på landet eller var som helst, där grupper om 5-6 personer löser uppdrag tillsammans.Man får informationen och löser problemen via mobiltelefon. Svaren finns ute i omgivningen, på gator och torg eller på konferensanläggningen!

Du får hela tiden veta hur det går och leds vidare på dina uppdrag.

Aktivitetens genomförande:
1. Deltagarna delas in i grupper.
2. Kort presentation av spelupplägget för alla deltagarna.
3. Gruppledarna får var sin lånemobil från oss och en kort utbildning i handhavande.
4. Aktiviteten börjar. Mellan 90-120 minuter speltid. (Kodjakten 30-45min).
5. Spelet avslutas med att vi efter en liten tids överläggning presenterar resultaten och korar vinnarna.

Välkomna!


För att beställa gratis information om Interaktiv teambuilding, vänligen fyll i en intresseanmälan nedan.

Målgrupp

Företag, grupper, sällskap.

Olika uppdrag

Kreativa uppdraget
  
LAGANDA. Poängjakt i stan, i naturen, eller på konferensanläggningen.
Jobba bra i grupp och var kreativ!

Aktiviteten är en fartfylld poängjakt där deltagarna delas in i lag om ca. 5-6 personer och får 100 uppdrag att lösa, alla kommer inte att hinnas med men är värda olika poäng. Fel svar ger poängavdrag och man kan svara PASS för att hoppa över frågan, så det gäller att prioritera! Den grupp som är mest kreativ brukar oftast ro hem segern!

Spelet tar deltagarna runt området på mellan 90-120 minuter.

Jagad
  
SPÄNNING. Topphemliga styrkoder har stulits.
Ert uppdrag: Undvik agenterna och förhindra en katastrof!

Kodjakten
  
SNABB. 30- 45 minuters bensträckare med kodjakt och tankenötter.
Perfekt mitt i det långa konferenspasset!

Kockduellen
  
MAT. Oförglömlig ingrediensjakt på stan, avslutas med aktiv matlagning.
I samarbete med professionella kockar.

Stadsvandring
  
RUNDTUR. Låt kollegorna utmana varandra i en interaktiv stadsvandring där de lär känna både varandra och staden bättre.

Target 10
  
EXTRA ALLT. Teamspel som kombinerar strategitänkande, samarbete och sightseeing, allt i ett!

City Challenge
  
BESÖKARE. Poängjakt för våra utländska gäster.
Upptäck staden och tävla mot dina kollegor. OBS! På engelska.

Game Show
  
INOMHUS. Omvandla allvar till lek via en interaktiv frågesport där publiken tävlar om förstaplatsen!

Collaborate
  
SAMARBETE. En variant av Kreativa uppdraget med en twist som verkligen sätter medarbetarnas samarbetsförmåga på prov.

Kostnader

För mer information och offert, vänligen skicka en intresseanmälan!

Action Event Jönköping


Lång erfarenhet av aktiviteter

Action Event i Jönköping har en lång erfarenhet av att arrangera aktiviteter av olika slag. Actionevent är ett företag som startade 1991 med en mekanisk tjur där vi annordnade Bullriding SM 1992-1995.

Action Event i Jönköping har valt att fokusera vår verksamhet på annorlunda och spännande aktiviteter för både barn och vuxna. Vi arrangerar även företagsaktiviteter, events och kickoffer. För företag är det mycket populärt att bland annat boka vårt "kontorsäventyr".

Som Sveriges största mobila Bungy-jump arrangör med över 15 års erfarenhet sedan starten 1993 och med exklusiv ensamrätt till SCAD diving i Sverige ser vi oss som lite av specialister inom området extremsporter / events.

Med dom aktiviteter som vi är ensamma om i Sverige har vi utfört uppdrag åt några av Landets starkaste varumärken och media som t.ex SVT1 & SVT2, Spendrups, SMART car, Nordisk film & TV, SJ, TV3 & Kanal 5 mm.

Att skapa kontraster i ett arrangemang eller event har alltid lockat, och där ser vi vår styrka och utmaning.

Har du en utmaning tar vi den gärna!!

Mer information
För mer information om Action Event eller deras aktiviteter, gör en intresseanmälan nedan.


plusVisa alla aktiviteter med Action Event Jönköping

Intresseanmälan

För att beställa information om Interaktiv teambuilding, fyll i följande uppgifter:

* =  Obligatoriskt fält
Errors
*
*
*
*
» Regler
This field is used for controlling automatic form submits. Please leave it blank:

Kontaktuppgifter till Action Event Jönköping

Action Event Jönköping

Box 2018
550 02 Jönköping

Tel: 036 30 82 80
www.actionevent.se

Kontakta Action Event Jönköping
Mer information
 
Intresseanmälan

För att beställa information om Interaktiv teambuilding, fyll i följande uppgifter:

This field is used for controlling automatic form submits. Please leave it blank:
» Regler
Recensioner
Skriv en recension!