Kajaktur för företag

Escape Outdoors

Kajaktur för företag


Paddla med företaget

Välkomna med att paddla på en guidad tur med oss. Vi kommer tillsammans överens om när den skall ske, hur den skall se ut och vad som skall ingå.

Vi lämnar gärna förslag på hur er tur kan se ut beroende på era önskemål och förutsättningar, till exempel:

Hur många ni är.
När ni vill paddla.
Hur många timmar ni vill vara ute.
Varifrån och vart vi skall paddla.

Om vi skall ordna biltransport.
Om vi skall ta med fika.
Om vi skall ta med eller laga mat.

Denna aktivitet passar alla, även dem som aldrig paddlat förut. Välkomna med!


För att beställa gratis information om Kajaktur för företag, vänligen fyll i en intresseanmälan nedan.

Målgrupp

Företag, grupper, sällskap. Minst 5 personer.

Kostnader

Grundpris per person är 495.- måndag–fredag, inklusive kajakhyra.
Lördag, söndag och helgdag 695.- per person.

Grundpriset gäller turer om cirka 3 timmar där vi utgår från och återvänder till kajakcentret och ni har med er egen förtäring. Priser och idéer för andra turer lämnar vi gärna på förfrågan. För företag tillkommer moms.

I kajakhyran ingår kajak, paddel, flytväst och kapell. De som paddlar hjälps åt att bära kajakerna till och från sjösättningen samt att skölja och torka av utrustningen efter bruk. Tid på land för genomgång, förberedelser och efterarbete ingår i turen. Klädsel som för rask promenad under rådande väder, gärna med slanka skor som tål att vara i vatten. Tag med extra ombyte, gärna i vattentät förvaring.

För mer information och förslag, skicka en intresseanmälan till oss!

Escape Outdoors

escape outdoors


Paddla med Escape Outdoors

Sedan 1999 erbjuder Escape Outdoors upplevelser och utbildning för friluftsintresserade, företag, grupper alla som vill trivas utomhus. Trevliga och kunniga instruktörer guidar er både till härliga upplevelser och rätt utrustning. I Escape Outdoors butik hittar du några av marknadens finaste och bästa havskajaker tillsammans med noggrant utvald utrustning för paddlaren.

Ni hittar oss vid Önnereds Brygga i Västra Frölunda, på fastlandet men alldeles i kanten av Göteborgs södra skärgård. Till oss tar det endast 15 minuter med bil från Göteborgs centrum, eller 9 minuter med buss från Frölunda Torg.

Prova på spännande turer i skog, grotta eller till havs. Paddla på sommaren eller vintern. Escape Outdoors erbjuder er oförglömliga aktiviteter i naturen!

Välkomna!

Mer information
För mer information om Escape Outdoors eller deras aktiviteter, gör en intresseanmälan nedan.


plusVisa alla aktiviteter med Escape Outdoors

Intresseanmälan

För att beställa information om Kajaktur för företag, fyll i följande uppgifter:

* =  Obligatoriskt fält
Errors
*
*
*
*
» Regler
This field is used for controlling automatic form submits. Please leave it blank:

Kontaktuppgifter till Escape Outdoors

Escape Outdoors

Önnereds Brygga 93
421 57 Göteborg

Tel: 031-69 19 50
www.escapeoutdoors.se

Kontakta Escape Outdoors
Mer information
 
Intresseanmälan

För att beställa information om Kajaktur för företag, fyll i följande uppgifter:

This field is used for controlling automatic form submits. Please leave it blank:
» Regler
Recensioner
Skriv en recension!